Wolontariat

Podziękowania

W związku z Festiwalem Organizacji Pożytku Publicznego, który odbył się w dniu 01.04.2012r. na terenie łódzkiej Manufaktury, Fundacja Jaskółka pragnie złożyć oficjalne podziękowania osobom, które wsparły jej akcję.
Podziękowania należą się:
- grupie "jaskółkowych" wolontariuszy, tj.: Asi Chmiel, Zuzi Diehl, Anecie Sikorze, Mikołajowi Jasińskiemu;
- niezawodnej pani fotograf Asi Tarnowskiej;

Od rozkwitu do owocowania ;)

W dniu 05 marca odbyło się spotkanie przyszłych edukatorów i wolontariuszy, na którym omawiane były plany i działania fundacji na najbliższe pół roku.
Rozpoczynamy więc edukację wolontariuszy, szkolenie przyszłych edukatorów oraz pozyskiwanie nowych współpracowników i środków.
Niech wszyscy mocno trzymają kciuki - trochę szczęścia też się przyda.
I jeszcze raz apel do wszystkich: mocno się zastanówcie nad swoimi mocnymi stronami, bo mocno będziemy się na nich opierać.

Spotkanie przed akcją walentynkową

W poniedziałek zapraszamy na spotkanie będące odprawą przez akcją "Zamiast bociana... wezwij Jaskółkę!" na godz. 16.30. Omówimy harmonogram akcji, rozdzielimy obowiązki i pozytywnie nastroimy się na tę zimową aurę :).

Najbliższe spotkanie wolontariuszy

Kolejne spotkanie wolontariuszy odbędzie się 10.01.2012 r. w godz. 17.30 - 19.00 w świetlicy Krytyki Politycznej przy ul. Piotrkowska 101. Temat spotkania: zaplanowanie akcji walentynkowej, w tym: wybranie miejsca, wymyślenie przewodniego hasła i przebiegu eventu.

Działam, więc jestem!

Na antenę S.R. Żak wróciła nasza wolontariuszka Asia Chmiel. Asia pomaga w przygotowaniu audycji "Działam, więc jestem!", opracowuje i czyta informacje o wydarzeniach w III sektorze w Łodzi i okolicach.
Joanna przed mikrofonem radzi sobie coraz lepiej. Bardzo dziękujemy za pomoc.

Konsultacje z młodzieżą

Cały czas staramy się ulepszać nasz program warsztatów, dlatego poprosiłyśmy o konsultację zaprzyjaźnionych licealistów. Za wszelkie uwagi, sugestie, czas i zaangażowanie dziękujemy: Asi Chmiel, Zuzi Diehl, Mikołajowi Jasińskiemu, Zuzi Lisowskiej i Anecie Sikorze. Konsultacje są w toku :).

Młody, bogaty, wykształcony, religijny - mit polskiego wolontariusza

Zachęcamy do zapoznania się z raportem Centrum Badania Opinii Społecznej pt. "Młody, bogaty, wykształcony, religijny - mit polskiego wolontariusza" z maja 2011 r.

Jaki procent Polaków angażuje się w działania wolontaryjne?
Kim jest de facto wolontariusz i co jest wolontariatem?
Jaki jest społeczny wizerunek wolontariusza?